Kde se víno pije, tam se dobře žije..

Možná jste si při návštěvě v mojí vinotéce pokládali otázku, kde se vlastně vinotéka, kde se společně už devátým rokem potkáváme, vzala.

 Prvním impulsem, který mi pomohl otevřít mou milovanou Noelku bylo narození mého syna. V tento okamžik jsem věděl, že bych si chtěl splnit můj pradávný sen, který jsem si vysnil již jako hošík útlého dětství potajmu ochutnávající vínko ve sklípku svého stařečka ve Znojmě. A to otevřít si jako rodilý Moravák, s tatínkem z pražského Žižkova, svou vinotéku, která bude pouze prodávat to nejlepší, co můj rodný kus této nádherné země dokáže porodit. A tím jsou naše, celým světem opěvovaná a chválená Moravská vína. Vždy jsem si přál mít plný krámek těch nejkrásnějších vín, od těch nejlepších a nejpoctivějších moravských malých vinařů.

Zakladatel Noelky Otakar Pokorný

Žižkovský moravák

A tento sen se mi vyplnil v roce 2012! V tento rok jsem si na radu mého tatínka, hrdého rodilého Žižkováka, jako kluk z krásného Znojma, po deseti letech krásného pobytu v matičce Praze, na samých hranicích těch nejkrásnější čtvrtí v Praze Vinohrad a Žižkova otevřel svůj sen, vinotéku Noelku. 

Její název je tím nejtypičtějším českým výrazem pro vinnou révu. Tento název totiž vymysleli v období národního obrození Mladočeši jako český novotvar a ekvivalent k vinné révě. A to proto, že ji na své lodi v době potopy převážel samotný Noe. Odtud tedy Noelka. Od roku 2012 jsem tu s Vámi a žiji svůj sen. A jsem nesmírně rád moji milý přátelé, že zrovna s Vámi.

Spokojenost na prvním místě

Letos po devíti letech v toto velmi těžké období pro nás všechny, kdy naše životy pozměnil virus, jsem se rozhodl otevřít svůj e-shop, který by Vám měl pomoci usnadnit cestu Vámi vybraných vín až k Vám domů. Chceme se vydat trošku jinou cestou dovozu k Vám, než ostatní e-shopy. Naše vínka Vám chceme předat osobně, aby pro ně platila pouze jedna cesta, a to z mé vinotéky k Vám domů. Bojíme se dát během cesty k Vám víno do jiných rukou než do těch našich, a tak k Vám jednou týdně rádi zajedeme. Nebojte vybral jsem si skvělé lidi do týmu, kteří jsou pro víno, stejně zapálení jako já a budou se vám snažit vyjít maximálně se vším vstříc. Já dále budu čekat ve Vaší Noelce, až Vás budu moci osobně se vší úctou pozdravit a poděkovat za to, že mi pomáháte si plnit můj sen, být dobrým rádcem při pití vína a moci Vám vybrat to nejlepší, co naše malebná Morava porodí a co z těch krásných, voňavých bobulí naši nejlepší vinaři dokáží vykouzlit.

 A proto na zdraví, přátelé a milovníci lahodného moku, který jako jediný nápoj na světě byl povznesen na úroveň obřadního náboženského nápoje.

S láskou, Váš Ota!